Agents Login

כניסת סוכנים

tracking header

מעקב הזמנות

השכרת רכב ביוון

השכרת רכב בחו"ל  »  השכרת רכב ביוון

 אוטו יורופ משתפת פעולה עם מספר גדול במיוחד של חברות השכרת רכב ביוון. תוכלו לבחור בין מגוון גדול מאד של רכבים בכל רחבי היבשת והאיים.

קרא עוד »
השכרת רכב ביוון

אין ספק שמדובר באחד המקומות הוורסטיליים ביותר על הפלנטה הכוללים גיאוגרפיה ומראות עוצרי נשימה, היסטוריה מפוארת שהשפיע כמעט כל תרבות במערב, מיתולוגיה עשירה ומרתקת, מוסיקה ייחודית ואותנטית, אוכל מאופיין ומעורר השתהות ואנשים מקסימים וים תיכוניים היוצרים מנטליות שהיא מאוד דומה לישראל ובאותו הזמן מסקרנת ומפתיעה.

צירוף האלמנטים בפסקה הנ"ל הופכים את יוון ליעד מעורר חושים – כזה שמגיע לאופטימום של החוויה אם בוחרים להעביר אותו ברכב מושכר. הדרך הטובה ביותר להרגיש את כל חלקיה של יוון על שלל הנופים, ההרים, החופים והמרחבים היא בעזרת נסיעה לאורכה ולרוחבה של המדינה.
 

 איסוף הרכב

חברת אוטו יורופ מנהלת שת"פ עם מספר לא מבוטל של חברות להשכרת רכב בחו"ל – כולם מהגדולות והמובילות ביוון. בין החברות ניתן למצוא את חברת Budget, Hertz, enterprise, Sixt וחברות טובות נוספות. אותו השת"פ מאפשר ללקוחות אוטו יורופ ליהנות ממספר רב של תחנות השכרה ברחבי יוון.
 

 השכרת רכב בשדה התעופה ביוון

תוכלו לאסוף בקלות ובנוחות את רכבכם בכל אחד משדות התעופה המרכזיים של עריה הגדולות של יוון – שדה התעופה של אתונה, סלוניקי, הרקליון שבאי כריתים, רודוס ועוד תחנות ברחבי היבשה היוונית כמו גם האיים.
 

 מרכזי ערים

מאות תחנות השכרה פזורות במרכזי הערים הגדולות של יוון כמו גם באיים שמסביב לה. מיקונוס, רודוס, לפקדה, כרתים, סנטוריני ואיים נוספים גם כן כוללים תחנות השכרת רכב מהם תוכלו לאסוף את הרכב המושכר שלכם.

חשוב מאוד לשים לב לשעות הפעילות המשתנות של חברות ההשכרה גם בשדות התעופה וגם בהינתן חברת השכרה ספציפית. במהלך חודשי הקיץ חברות ההשכרה היווניות מרחיבות את שעות פעילותן כתוצאה מעליית ביקושים חדה שמתרחשת באותם החודשים.

כמו כן, חלק מחברות ההשכרה בשדות התעופה המרכזיים מפעילות תחנות לאורך כל שעות היממה, לכן יש לברר את שעות הפעילות של התחנה הייעודית שלכם על מנת להגיע לאסוף את הרכב במהלך שעות הפעילות.

ישנן מספר חברות המפעילות שירות הבאת ואיסוף רכבים מבית המלון בו אתם שוהים, על מנת ליהנות משירות זה יש צורך לתיאום מראש מול חברת ההשכרה כמו גם תוספת תשלום.
 

 הליך השכרת הרכב ביוון

הליך ההשכרה דורש מכם מספר דגשים ומסמכם שתצטרכו לעמוד בהם ולהציג אותם, חשוב להגיע מוכנים לתהליך:

 • שובר השכרת רכב: את השובר תקבלו במייל, חשוב להדפיסו ולהציגו לנציג חברת ההשכרה בנקודת האיסוף.
 • רישיון נהיגה ישראלי ורישיון נהיגה בין לאומי: שניהם תקפים לתקופה של חצי שנה לכל הפחות. מומלץ עד מאוד להוציא רישיון נהיגה בינ"ל משום שחברות ההשכרה ביוון דורשות מלקוחות ישראלים להציג רישיון נהיגה בינ"ל בצירוף כרטיס הפלסטיק של רישיון הנהיגה הישראלי.
 • כרטיס אשראי על שם שוכר הרכב בלבד! ישנה דרישה להפקדת כרטיס אשראי כפיקדון והבטחת תשלומים בנושאים מסוימים כגון השלמת חוסרים במיכל הדלק וכיוצא בזה. חשוב לזכור שלא ניתן לקבל את הרכב ללא הפקדת פיקדון על שם שוכר הרכב בלבד! כמו כן לא ניתנת האפשרות להמיר את אמצעי התשלום למזומן ואלטרנטיבות אחרות. קיימות קבוצות רכבים שבעבור השכרתם תידרשו להפקיד 2 כרטיסי אשראי. דבר נוסף, יש לוודא שמסגרת כרטיס האשראי המופקד מכסה את סכום הפיקדון, וכן יש לבדוק שאתם זוכרים את הקוד הסודי אותו תתבקשו להקיש במעמד קבלת הרכב.
 • הרכב מגיע אליכם עם מיכל דלק מלא, נדרש מכם להחזיר את המיכל גם כן וחשוב לזכור שבמידה ולא תעשו כן, חברת ההשכרה תגבה מכם את התשלום על ההפרש בתעריף גבוהה מהתעריף הממוצע לליטר.
 • חברות השכרת הרכב ביוון לא מאפשרות לצאת עם הרכבים המושכרים מחוץ לגבולות המדינה.
 • במידה ותעלו עם הרכב על מעבורת ימית על מנת להתנייד בין האיים השונים תצטרכו לקבל אישור מחברת ההשכרה שלכם היות ומעברים מסוג זה תקפים בהתאם למדיניות חברת ההשכרה של רכבכם. כמו כן, במידה ותקבלו אישור, המעבר גורר תוספת תשלום בעבור ביטוח על המעבורת עצמה – שימו לב! ישנן חברות שלא מאפשרות מעברים בין אי לאי עם הרכב המושכר.
 • ברגע קבלת הרכב חשוב לציין ולדווח על כל תקלה ופגם הקיימים ברכב, חשוב לוודא שזה נרדם על ידי נציג חברת ההשכרה. בעת ההחזרה הרכב ייסרק על ידי חברת ההשכרה וכל פגם שלא צוין טרם היציאה יגרור חיוב.
 • במידה ואתם מעדיפים לנהוג על רכב אוטומטי עליכם לתאם זאת מול חברת ההשכרה מראש. אותו כנ"ל לגבי רכבים הכוללים מערכות ניווט (למרות שכמובן יש באפשרותכם להשתמש ב-Google Maps, Waze וכל אפליקציית ניווט אחרת).
   

 ביטוחים

 חשוב לוודא שהכיסוי שלכם הוא אחד כזה שאתם מרגישים איתו בנוח, מומלץ לעבור על הפרטים ולרכוש כיסוי נוסף במידה ותרגישו צורך טרם היציאה ליעד (ללקוחות אוטו יורופ ניתנת האפשרות לרכוש ביטוחים משלימים דרך החברה).

חשוב לדעת! – נזקים לצמיגים, גלגלים, שמשות, מראות וכל מרכב הרכב התחתון אינם מכוסים בביטוח בסיסי. במצב בו אתם מעוניינים הכיסוי הנזקים לעיל, תצטרכו לרכוש פוליסה מתאימה של חברת הפניקס, גם כן דרך חברת אוטו יורופ.
 

 טיפים לנהיגה ברכב שכור ביוון

 • ביוון מערכת כבישים מהירים חדשה נוחה ויעילה מאד המחברת בקלות בין היעדים השונים בכל היבשת. כבישים רבים מהם הינם כבישי אגרה והתשלום בעבור הנסיעה בכבישים אלו מתבצע ישירות בעת הכניסה או היציאה מהכביש.
 • מהירות הנהיגה המותרת על פי חוק ביוון היא בין 100-120 קמ"ש בכבישים המהירים (בהתאם לשילוט) וכ-50 קמ"ש באזורים עירוניים או אזורים מיושבים.
 • קיימים אזורים מסוימים (בעיקר בהרים) בהם הדרכים פתלתלות , צרות ובמצב תחזוקה רעוע למדי – לכן יש לשים לב לתוואי הכביש, לרכבים חונים בצידי הדרך, למכוניות שבאות מולכם ולהידרדרות אבנים המגיעה מההרים אל הכביש.
 • יש לשים לב היטב לשילוט בדרכים וכן לחוקי התנועה המקומיים. חשוב לנהוג על פי חוק בכדי להימנע מקבלת דוחות ע"י מצלמות רבות הפרוסות ברחבי הכבישים. במידה ומונפק לכם דו"ח, הוא נשלח לכתובת שציינתם בחוזה השכרת הרכב. נוסף על כך, חברת ההשכרה תגבה מכם דמי טיפול בהסבת הקנס על שמכם.
 • חל איסור גורף על ירידה לדרכים לא סלולות עם רכבים שכורים.
 • באזור המרכז וצפון החלק היבשתי באזורים ההרריים, בחצי האי פיליון או בחצי האי פולופונז תמצאו כבישים פתלתלים לצד נופים עוצרי נשימה. מומלץ לטייל בין הכפרים הקסומים ולהגיע במגע עם התרבות היוונית העשירה, המטבח האותנטי, וכל המקומות בהם תרגישו את "יוון האמתית". לאזורים אלו לא תוכלו להגיע ללא רכבים מושכרים שכן המרחקים אליהם גדולים מאוד והתחבורה הציבורית לא נגישה למקומות הללו.
 • תחנות הדלק ביוון (בעיקר באזורים הכפריים) נסגרות בשעה מוקדמת יחסית ובחלקן לא תוכלו לשלם באמצעות כרטיס אשראי. לכן במידה ותבחרו לטייל באזורים כפריים מומלץ לתדלק את הרכב לפני עד לרמה בה הדלק יספיק לכם למהלך כל היום.


אוטו יורופ מציעה גם השכרות אופנועים ותכנון מסלולים לטיולי אופנועים ביוון.
את האופנועים ניתן לשכור באתונה בלבד ומשם לצאת לטייל ברחבי יוון.

אוטו יורופ מאחלת לכם נסיעה טובה ובטוחה.