Agents Login

כניסת סוכנים

tracking header

מעקב הזמנות

השכרת רכב באתונה

השכרת רכב בחו"ל  »  השכרת רכב ביוון  »  השכרת רכב באתונה

מעוניין לשכור רכב באתונה? הגעת למקום הנכון. אוטו יורופ מציעה מבחר גדול של רכבים להשכרה באתונה וביוון בכלל.

קרא עוד »
השכרת רכב באתונה | אוטו יורופ

אתונה, בירת יוון והעיר הגדולה במדינה, נחשבת לאחת מן הערים החשובות והמעניינות ביותר בעולם מבחינה היסטורית.

בעיר תמצאו שפע של אטרקציות , מוזיאונים , אתרים ארכיאולוגים , אוכל אותנטי מעולה, חיי לילה עשירים ועוד שלל אפשרויות בילוי וטיול כיאה לעיר בעלת היסטוריה כה עשירה בת אלפי שנים.
 

אתונה משמשת כנקודת התחלה מושלמת לטיולים בכל רחבי יוון. אם תרצו לנסוע מערבה לכיוון הפולופונז, צפונה לכיוון הפיליון או לחבל ארץ אבריטניה, תוכלו לעשות זאת בנוחות ובקלות בעזרת רכב שכור.

 איסוף הרכב

חברת אוטו יורופ מנהלת שיתוף פעולה עם מספר לא מבוטל של חברות להשכרת רכב באתונה – כולן מהגדולות והמובילות ביוון. בין החברות ניתן למצוא את חברתBudget, Hertz, Enterprise, Sixt  וחברות נוספות. שיתופי הפעולה שלנו מאפשרים ללקוחות אוטו יורופ ליהנות ממספר רב של תחנות השכרה ברחבי יוון.

 השכרת רכב בשדה התעופה באתונה

Elaftherios, שדה התעופה המרכזי הבינלאומי של אתונה, נמצא כ-25 ק"מ מזרחית לעיר, וניתן להגיע ממנו ואליו בקלות יחסית בזכות תשתית הכבישים המהירים המחוברת אליו. אוטו יורופ משתפת פעולה עם מספר גדול של חברות השכרת רכב בשדה התעופה של אתונה, הפועלות 7 ימים בשבוע.
שימו לב לנקודה חשובה מאוד - שעות הפעילות משתנות בין חברות השכרת הרכב השונות, וחלקן אפילו עובדות 24 שעת ביממה.

 נקודות איסוף והחזרה במרכז אתונה

ניתן לאסוף או להחזיר את הרכב השכור במספר רב של תחנות במרכז אתונה, כאשר המרכזיות שבהן נמצאות באזור התיירות המרכזי בסביבת הפלאקה (המרכז התיירותי) המפורסם.
שעות הפעילות של תחנות ההשכרה השונות אינן זהות, יש לתאם את קבלת או החזרת הרכב במקום ובזמן המתאימים לכם.

 הליך השכרת הרכב באתונה וביוון בכלל: 

הליך השכרת רכב דורש מכם כמה דגשים ומסמכים אשר תצטרכו לעמוד בהם ולהציגם, ולכן, חשוב ביותר להגיע מוכנים היטב לתהליך:

  • שובר - את שובר השכרת הרכב תקבלו במייל. חשוב להדפיסו ולהציגו בפני נציג חברת ההשכרה בנקודת האיסוף.
  • רישיון נהיגה ישראלי + רישיון נהיגה בינלאומי - שניהם תקפים לתקופה של חצי שנה לכל הפחות. מומלץ עד מאוד להוציא רישיון נהיגה בינלאומי, משום שחברות השכרת הרכב ביוון דורשות מלקוחות ישראלים להציג רישיון נהיגה בינלאומי, בצירוף כרטיס הפלסטיק של רישיון הנהיגה הישראלי.
  • כרטיס אשראי על שם שוכר הרכב בלבד! קיימת דרישה להפקדת כרטיס אשראי כפיקדון, והבטחת תשלומים בנושאים מסוימים כגון השלמת חוסרים במיכל הדלק וכיוצא בזה. חשוב לזכור כי לא ניתן לקבל את הרכב ללא הפקדת פיקדון על שם שוכר הרכב בלבד! כמו כן לא ניתנת האפשרות להמיר את אמצעי התשלום למזומן, ו/או אלטרנטיבות אחרות. בנוסף לכך, ישנן קבוצות רכבים שבעבור השכרתם תידרשו להפקיד כשני כרטיסי אשראי. בנוסף, יש לוודא כי מסגרת כרטיס האשראי המופקד מכסה את סכום הפיקדון, וכן יש לבדוק שאתם זוכרים את הקוד הסודי אותו תתבקשו להקיש במעמד קבלת הרכב.

 
הרכב מגיע אליכם עם מיכל דלק מלא. בעקבות כך, נדרש מכם גם להחזיר את המיכל במצב מלא. חשוב לזכור שבמידה ולא תעשו כן, חברת ההשכרה תגבה מכם את התשלום על ההפרש בתעריף גבוה מהתעריף הממוצע לליטר.
 
על פי מדיניות חברות השכרת הרכב ביוון, לא ניתן לצאת עם הרכבים המושכרים מחוץ לגבולות המדינה.
 
במידה ותעלו עם הרכב על מעבורת ימית, על מנת להתנייד בין האיים השונים תצטרכו לקבל אישור מחברת ההשכרה שלכם, היות ומעברים מסוג זה תקפים בהתאם למדיניות חברת ההשכרה של רכבכם. כמו כן, במידה ותקבלו אישור, המעבר גורר תוספת תשלום בעבור ביטוח על המעבורת עצמה.
שימו לב! ישנן חברות אשר לא מאפשרות מעברים בין אי לאי עם הרכב המושכר.
 
עם קבלת הרכב, חשוב לציין ולדווח על כל תקלה ופגם הקיימים ברכב, חשוב לוודא שזה נרשם על ידי נציג חברת ההשכרה. בעת ההחזרה, הרכב ייסרק על ידי חברת ההשכרה וכל פגם שלא צוין טרם היציאה יגרור חיוב.
 
במידה ואתם מעדיפים לנהוג על רכב אוטומטי, עליכם לתאם זאת מול חברת ההשכרה מראש. אותו כנ"ל לגבי רכבים הכוללים מערכות ניווט (למרות שכמובן יש באפשרותכם להשתמש ב-Google maps, Waze וכל אפליקציית ניווט אחרת). 
 

 ביטוחים

חשוב לוודא שהכיסוי שלכם הוא כזה שאתם מרגישים איתו בנוח. ולכן, מומלץ לעבור על הפרטים ולרכוש כיסוי נוסף במידה ותרגישו צורך טרם היציאה ליעד. שימו לב - ללקוחות אוטו יורופ ניתנת האפשרות לרכוש ביטוחים משלימים דרך החברה.

חשוב לדעת! – נזקים לצמיגים, גלגלים, שמשות, מראות וכל מרכב הרכב התחתון אינם מכוסים בביטוח הבסיסי של חברות ההשכרה. אם אתם מעוניינים בכיסוי הנזקים המצוינים לעיל, יהיה עליכם לרכוש פוליסת ביטוח פרימיום מתאימה של חברת הפניקס, גם כן דרך חברת אוטו יורופ.

 טיפים לנהיגה ברכב שכור באתונה וביוון בכלל:

נהיגה באתונה יכולה להיות מאתגרת יותר מבערים אחרות. התנועה בעיר כבדה וצפופה בכל שעות היום, וההתמצאות בה דיי קשה, אם אתם לא קוראים יוונית. ולכן, מומלץ מאד להשתמש במערכת ניווט (GPS ,  WAZE ,( Google Maps בעת הנהיגה, על מנת להקל על ההתמצאות בעיר.

ביוון מערכת כבישים מהירים חדשה, נוחה ויעילה מאד, המחברת בקלות בין היעדים השונים בכל היבשת. כבישים רבים באזור אתונה המחברים את העיר עם יעדים אחרים  הינם כבישי אגרה, כאשר התשלום בעבור הנסיעה בכבישים אלו מתבצע ישירות בעת הכניסה או היציאה מהכביש.

באתונה כמות גדולה מאד של אופנועים , קטנועים ורכבים הנוסעים בפראות ברחבי העיר. יש לשים לב היטב לתנועה סביבך בעת הנהיגה במרכז אתונה, ולנסות להשתלב בזהירות בתנועה ובחווית הנהיגה המקומית.
 
מהירות הנהיגה המותרת על פי חוק ביוון היא בין 100-120 קמ"ש בכבישים המהירים (בהתאם לשילוט), וכ-50 קמ"ש באזורים עירוניים או אזורים מיושבים.
 
יש לשים לב היטב לשילוט בדרכים וכן לחוקי התנועה המקומיים. חשוב לנהוג על פי חוק על מנת להימנע מקבלת דו"חות על ידי מצלמות רבות הפרוסות ברחבי הכבישים. במידה ומונפק לכם דו"ח, הוא נשלח לכתובת שציינתם בחוזה השכרת הרכב. נוסף על כך, חברת ההשכרה תגבה מכם דמי טיפול בהסבת הקנס על שמכם.
 
חל איסור גורף על ירידה לדרכים לא סלולות עם רכבים שכורים. 
 
תחנות הדלק ביוון (בעיקר באזורים הכפריים) נסגרות בשעה מוקדמת יחסית, ובחלקן לא תוכלו לשלם באמצעות כרטיס אשראי. לכן במידה ותבחרו לטייל באזורים כפריים מומלץ לתדלק את הרכב לפני עד לרמה בה הדלק יספיק לכם למהלך כל היום.

יוון בכלל ואתונה בפרט הפכו בשנים האחרונות לאחד מהיעדים הפופולריים ביותר בעולם. ולכן, מומלץ להזמין את הרכב השכור שלכם מספיק זמן מראש, על מנת ליהנות מזמינות של הרכב המתאים לכם ביותר וממחירים טובים יותר, אשר עולים בדרך כלל לקראת עונת הקיץ העמוסה.

אוטו יורופ מאחלת לכם נסיעה טובה ובטוחה.