Agents Login

כניסת סוכנים

tracking header

מעקב הזמנות

השכרת רכב בכרתים

השכרת רכב בחו"ל  »  השכרת רכב ביוון  »  השכרת רכב בכרתים

טיול בכרתים, רק עם רכב שכור דרך אוטו יורופ.

קרא עוד »
השכרת רכב בכרתים

האי כרתים הוא האי הגדול מבין איי יוון והשני בגודלו בים התיכון אחרי קפריסין.
לאי כרתים עבר היסטורי עשיר מאד וניתן למצוא בו עתיקות רבות מתקופות שונות בהיסטוריה. במהלך השנים האי נשלט ע"י כל האימפריות הגדולות ששלטו באגן הים התיכון וכל אחת מהן השאירה באי את חותמה.

האי כרתים ממוקם מדרום לחופי יוון ונחשב לאחד ממוקדי התיירות המרכזיים של יוון. באי מבקרים למעלה מ-2 מיליון תיירים בשנה והוא אחד מיעדי הנופש המועדפים על התייר הישראלי.


 איסוף הרכב

נקודות האיסוף המרכזיות של רכבים שכורים בכרתים הן באחד משדות התעופה באי: שדה"ת של הרקליון או שדה"ת של חאניה כמו גם בתחנות השכרה רבות הפזורות ברחבי האי במרכזי הערים או בחלק מבתי המלון עצמם.


 השכרת רכב בשדה התעופה בכרתים

שדה התעופה המרכזי הבינלאומי של כרתים נקרא הרקליון HERAKLION AIRPORT הוא נמצא כ-5 ק"מ מהעיר הרקליון , עיר הבירה של כרתים והגדולה שבערים האי , שם נוחתות מרבית הטיסות הבינלאומיות ורוב טיסות השכר מישראל.

אוטו יורופ משתפת פעולה עם מספר גדול של חברות השכרת רכב בכרתים ואת הרכבים ניתן לאסוף ולהחזיר בקלות ובנוחות בשדה התעופה. שימו לב לשעות הפעילות השונות בין חברות ההשכרה השונות .

בחודשי הקיץ שעות הפעילות של החברות בשדה"ת ארוכות יותר בהתאם לביקושים וללוחות הטיסות הצפופים .

את רכב השכור שלכם ניתן לאסוף או להחזיר גם בשדה התעופה השני של כרתים  CHANIA AIRPORT הממוקם בקרבת העיר חאניה CHANIA בחלקו הצפון מערבי של האי.


 נקודות איסוף ברחבי האי כרתים

בכרתים יש פריסה רחבה של תחנות השכרת רכב בערים והעיירות השונות ברחבי האי כמו חרסוניסוס (אזור המלונות), אגיוס ניקולאוס, רת'ימנו, הרקליון, חאניה ועוד.

חלק מחברות השכרת הרכב בכרתים מציעות גם שירותי הבאת הרכבים או איסופם מבית המלון עצמו תמורת תוספת תשלום קטנה. ניתן לברר פרטים נוספים בעניין במוקד ההזמנות של אוטו יורופ.


 הליך השכרת רכב בכרתים


כדי למנוע תקלות וקשיים במעמד קבלת הרכב חשוב להגיע מוכנים, תידרשו להציג:

 • שובר השכרה:
  מומלץ להדפיס את השובר שמקבלים במייל כך שיהיה עותק שניתן להראות לנציג בנקודת האיסוף.
  רישיון נהיגה ישראלי ורישיון נהיגה בינלאומי, שניהם תקפים לחצי שנה לפחות:
 • ברוב ארצות מערב אירופה רישיון הנהיגה הישראלי הרגיל מספיק אבל עניין זה נתון לשינויים בהתאם להסכמים של משרד התחבורה מול הרשויות בכל מדינה לכן מומלץ מאוד לא לוותר על הוצאת רישיון נהיגה בינלאומי.
  שימו לב! חברות השכרת הרכב ביוון דורשות מהלקוחות הישראלים להציג רישיון נהיגה בינלאומי  בצירוף לרישיון הפלסטיק הישראלי.
  כרטיס אשראי על שם שוכר הרכב בלבד!
 • כרטיס האשראי משמש לפיקדון והבטחת תשלומים שייתכן וידרשו כגון מילוי מיכל הדלק במידה ואינכם מחזירים את הרכב עם מיכל מלא כנדרש. לא ניתן לקבל רכב שכור ללא העמדת פיקדון באמצעות כרטיס אשראי השייך לשוכר הרכב.
  לא יתקבל פיקדון במזומן או בכל דרך אחרת, בקבוצות רכב מסוימות ייתכן ויידרשו שני כרטיסי אשראי. חשוב לוודא שמסגרת האשראי מספיקה לכיסוי סכום הפיקדון. חשוב להדגיש, ניתן להשתמש רק בכרטיס אשראי השייך לשוכר הרכב!
  בנוסף, חשוב לדעת את הקוד הסודי, תתבקשו להקיש אותו במעמד קבלת הרכב.
  מקבלים את הרכב עם מיכל דלק מלא, יש להחזיר אותו עם מיכל מלא אחרת יגבה מכם תשלום בגין הדלק החסר בתעריף גבוה משמעותית מעלות רגילה לליטר.
 • חברות השכרת הרכב ביוון לא מאפשרות לצאת עם הרכבים מחוץ לגבולות יוון.
  עלייה עם הרכב על מעבורות ימיות בכדי לעבור בין איים שונים כפופה לאישור חברת ההשכרה וכרוכה בתוספת תשלום עבור ביטוח על המעבורת עצמה. חלק מהחברות לא מאפשרות מעבר על מעבורות בכלל.
 • בעת קבלת הרכב יש לוודא שכל פגם בו צוין ונרשם על ידי נציג החברה. הרכב ייבחן בעת החזרתו וכל פגם חדש שיתגלה יגרור חיוב.
  אם מעדיפים רכב אוטומטי חשוב מאד להזמין את הרכב האוטומטי מראש, בכדי שתקבלו רכב עם תיבת הילוכים אוטומטית, כך גם לגבי מערכת ניווט (אם אין בכוונתכם לעשות שימוש רק בגוגל מפס ו/או וויז).


 ביטוחים
יש לוודא כיסוי ביטוחי שנוח לכם עימו בעת ביצוע ההזמנה.

מומלץ לברר את פרטי הביטוח בחוזה ההשכרה ולדאוג לרכישת כיסוי נוסף במידת הצורך טרם היציאה ליעד (באפשרותכם לרכוש ביטוחים משלימים דרך חברת אוטויורופ).

חשוב לדעת! נזק לצמיגים, גלגלים, שמשות, מראות ומרכב תחתון אינם מכוסים בביטוח בסיסי. מי שמעוניין בביטוח המכסה גם נזקים כאלה, יכול לרכוש מבעוד מועד פוליסה מתאימה של חברת פניקס, גם כן דרך חברת אוטויורופ.


 טיפים לנהיגה ברכב שכור בכרתים

כרתים הוא אי הררי מאד ומלא בדרכים מפותלות. רוב הכבישים בכרתים די ישנים וצרים יחסית (מסלול אחד בלבד לכל כיוון). יש לשים לב היטב לתנועה שבאה מולכם בעת הנהיגה ולא לבצע עקיפות אם אין לכם ראות טובה של הדרך מולכם.

בכרתים קיים כביש מהיר אחד החוצה את האי ממזרח למערב ומחבר בין הרקליון לחאניה. הכביש נמצא על חופו הצפוני של האי ומכביש זה (כביש 75(E ניתן  לצאת לכל אחת מהדרכים הקסומות באי שיובילו אתכם למפרצים מדהימים , נופים הרריים מרשימים ולאזורים הכפריים המיוחדים של האי.

תחנות הדלק ברוב חלקי האי נסגרות בשעה מוקדמת יחסית ובחלקן לא תוכלו לשלם בכרטיס אשראי בכלל.

יש לשים לב היטב לשילוט בדרכים, למהירות הנסיעה המותרת, לחוקי התנועה המקומיים ולנהוג על פיהם בכדי להימנע מקבלת דוחות תנועה במהלך השכרת הרכב שלכם.

אוטו יורופ מאחלת לכם נסיעה טובה ובטוחה.